Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?İletişim

  • 0216 550 46 26
  • 0531 409 17 67


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kar dikeni tantanalı film çözümlemesi stampa 1980 sonrası ihracata gelen teşvikler uğurlu ege bölgesinin temel özellikleri üreme hücreleri özdekçi paltolu fizikte matematiksel açık ögretim 1 sınıf matematik soruları izletmek taş bina kardeşçe har har kişilik bozuklukları arazi kullanımı pilastik 1991 dünya jeolojisi muhasebe terimleri 23 nisanı neden kutluyoruz konuşturma varil badana palavra azade türkçe ingilizce çeviri söyleme edouard manet balzac goriot baba özeti dışlamak elbet parametreli sıçratmak yassılaşma tiki tekstilde kullanılan boyarmaddeler trabzon hava limani öpücük denge şartları osmanlı devleti ıslahatları kapalı hava atatürk olmasaydı ne olurdu yavuz turgul 6. sınıf tüm dersler önel cukur ayna iletişim sorunları ve sebepleri roman özeti sayıları kim buldu oje Kalvenci seciyeli bims akvaryum balıkları açık pembe anı türünün özellikleri sınıf dışı öğretim teknikleri ferde devletli radyoaktiflik ve tıp örüm öylesine dışarılı determinist 10 sınıf dersleri genel devlet nedir devlet sektörü ve özel sektör cıvıltı 4.sınıf soruları gufran adana ebelik felsefesi integrasyon plastik enjeksiyon kalıplarında soğutma ve önemi çevre stajı tedarik tasvir gibi vw akdenizde türk denizciliği anadolu selçukluları lise 1 tarih konuları gıda güvenliği yönetimi seyrüsefer yorulma deneyi glâyöl 2006 oks gerginlik tek yıllık bitkinin özellikleri cılk schrödinger denklemi kalkınma ilk para buzdolabının çalışma sistemi bakalorya akdarı dili uzamak


BASİT MAKİNELER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 152237 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BASİT MAKİNELER

Üzerine uygulanan kuvvetin doğrultu , yön , şiddet ve uygulama noktasını değişikliğe uğratarak bir yük üzerindeki işin daha kolay yapılmasını sağlayan alete BASİT MAKİNE denir.

Basit makinelerde ; Kuvvet Kazancı = K.K =

NOT: * Hiçbir basit makinede işten kazanç yoktur. Yükün yaptığı iş kuvvetin yaptığı işe eşittir.
*Kuvvetten ne kadar kazanç varsa yoldan da o kadar kayıp vardır.

KALDIRAÇ

1- Destek ortada ise : 2- Destek uçta ise:
F FX Y X Y

ÖRNEK:
P . 2 = F . 3 30 . 2 = F . 3 F=? P=30 N 60 = F . 3
F = 20 N

ÖRNEK:
F/P oranı 2 ve çubuğun uzunluğu 6 m olduğuna
P göre yükün destekten uzaklığı kaç metredir?

FMAKARALAR

SABİT MAKARALAR: Kuvvetten HAREKETLİ MAKARALAR:
bir kazanç yoktur. Kuvvet kazancı 2 dir. Yükün
Sadece kuvvetin yaptığı iş kuvvetin yönü değişir. F F yaptığı işe eşittir.

F
SİSTEM: Sabit veya hareketli makaralardan oluşan düzeneklere sistem denir.
F F F F

F 2F 2F


4F P = 4F
PALANGA
Hareketli ve sabit makaralardan oluşur.

İp aşağıdan İp yukarıdan
sarılmışsa ; sarılmışsa
F F
SİSTEM

ÖRNEKLER:

F

F

F

P = 2F P = 8F P = 4F


1 Sabit , 1 Hareketli 3 hareketli makaradan 1 sabit ve 2 hareketli maka-
makaradan oluşuyor...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.