Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?İletişim

  • 0216 550 46 26
  • 0531 409 17 67


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders geçmişleri üçgen dik prizma karşılayıcı ekspres hacivat ile karagöz ün hayatı teknolojının yararları aylar ateş etmek ayna öss microsoft access işaretleme geometrik dizi 7 sınıf yaprak testleri ad aktarması nedir meme muayenesi yönetim bilimi oks sınavı komik matematik ilgileme eleştirel okuma bilim araştırma proje ilişkisi kazıcı düğüm stratejik planlam süreci türev ve grafikleri 87/3 soğancık nemalanma gizli el kitabının özeti 2. mahmutun görevleri sorgu sual matematik sembolleri başlayış kın kanat antilop damgalama erkek isimleri türkiyenin nehirleri aleksi harry carns hayatı 17. yuzyıldakı yenılıkler bıçak fondan milletvekili seçimi cam oluşumu 1.ve 2. meşrutiyet beslenme sağlık temizlik hipermetrop bursa da zaman fare dişi idrak etmek selçuk yaşar alaybey ilköğretim okulu anadolu notları özeti e-plan dolu yağmak iniltili gülten dayıoğlu il okul kodları beden eğitimi hareketleri finite elements molhidatiform jet hazırlık sınıfı 5. sınıf drama plan peridotit jeotermal yatağa bağlamak hayvanlar cumhuriyet yenilikleri 1990-20.. para glüten tutkalı american culture zaman serileri analizi seyir etmek kimyasal john stuart mill teşrif salgılama dilber mevlana hayati artistçe dostoyevski eserleri şantör deniz kızı kamu yönetimi öğretmenliği düğün davetıyesi ray naar yolu açık adli sicil belgesi nedir nüfus sorunu teknoloji zararları avrupa kalite yönetim organizasyonu reaksiyon hızı eklenti çok sesli ilköğretim haftası şiir yapı çelikleri eksik doğmak artı ve eksi


BASİT MAKİNELER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 152237 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BASİT MAKİNELER

Üzerine uygulanan kuvvetin doğrultu , yön , şiddet ve uygulama noktasını değişikliğe uğratarak bir yük üzerindeki işin daha kolay yapılmasını sağlayan alete BASİT MAKİNE denir.

Basit makinelerde ; Kuvvet Kazancı = K.K =

NOT: * Hiçbir basit makinede işten kazanç yoktur. Yükün yaptığı iş kuvvetin yaptığı işe eşittir.
*Kuvvetten ne kadar kazanç varsa yoldan da o kadar kayıp vardır.

KALDIRAÇ

1- Destek ortada ise : 2- Destek uçta ise:
F FX Y X Y

ÖRNEK:
P . 2 = F . 3 30 . 2 = F . 3 F=? P=30 N 60 = F . 3
F = 20 N

ÖRNEK:
F/P oranı 2 ve çubuğun uzunluğu 6 m olduğuna
P göre yükün destekten uzaklığı kaç metredir?

FMAKARALAR

SABİT MAKARALAR: Kuvvetten HAREKETLİ MAKARALAR:
bir kazanç yoktur. Kuvvet kazancı 2 dir. Yükün
Sadece kuvvetin yaptığı iş kuvvetin yönü değişir. F F yaptığı işe eşittir.

F
SİSTEM: Sabit veya hareketli makaralardan oluşan düzeneklere sistem denir.
F F F F

F 2F 2F


4F P = 4F
PALANGA
Hareketli ve sabit makaralardan oluşur.

İp aşağıdan İp yukarıdan
sarılmışsa ; sarılmışsa
F F
SİSTEM

ÖRNEKLER:

F

F

F

P = 2F P = 8F P = 4F


1 Sabit , 1 Hareketli 3 hareketli makaradan 1 sabit ve 2 hareketli maka-
makaradan oluşuyor...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.