Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?İletişim

  • 0216 550 46 26
  • 0531 409 17 67


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders işaretlenme ulkemizde tarım ve sanayii goc sınavları nadan pazarlama stajı bulmaca türleri devriliş şehriye kaligrafi çizgiler fırat nehri doğurarak çoğalan hayvanlar yosun külü kriminolog protez dünyada kullanılan bütün diller markov zincirleri müseddes ağzını açmak paslanmaz çelik toz maslow ve gereksinmeler hiyerarşisi rodeo sosyal örgütlerin amacı saçı uzun aklı kısa kurşun izabe fırınları siyahımsı çivisiz ago go bel kamaşma muhasebeci kara parcası hırslanma osmanlı devletinin kültür ve uygarlığı ultrasonik muayene uydu fotogrametrisi sahtecilik lise 1 kimyası doğal afetlerden korunma yolları çinde teknoloji alanı il rakımları badem fidanı alk oto trafosu taş bilimi belgenin genel anlamı aşkabat insanların çevreye olan olumsuz etkileri batı etkisin dat net makroklima atatürk ve laiklik kimya mühendisliği ithalat staj yavaşça yavaşça perdah 13-18 yaş arası psiko-sosyal gelişim sermaye piyasası kurulu sınav soruları hunharca mamül hayat eğrisi galileo galilei temsilci oradan kobilerde insan kaynakları tanrilar ve generaller proje ve performans sunumu bulanık blaise pascal pizza kulesi büyülü ana mektebi tag java script belirti türkiye ekonomi şehzade mustafanın öldürülmesi kaynak teknolojisi seslenmek tez önerisi tek sesli gıdalar yarılanma sekretarya sevkiyat divizör hesabı mastitis doğal kaynakların bilinçsiz kullanımı sonucu oluşan sorunlar lise 1 matematik konu mantık morfem kasabacık bahaddin hâlen doluşma perklorik asit ingilizce konuşma konuları lise 2 kimya sut kostik telekominasyon yüz temel eser özetleri çekim ekleri


BASİT MAKİNELER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 152237 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BASİT MAKİNELER

Üzerine uygulanan kuvvetin doğrultu , yön , şiddet ve uygulama noktasını değişikliğe uğratarak bir yük üzerindeki işin daha kolay yapılmasını sağlayan alete BASİT MAKİNE denir.

Basit makinelerde ; Kuvvet Kazancı = K.K =

NOT: * Hiçbir basit makinede işten kazanç yoktur. Yükün yaptığı iş kuvvetin yaptığı işe eşittir.
*Kuvvetten ne kadar kazanç varsa yoldan da o kadar kayıp vardır.

KALDIRAÇ

1- Destek ortada ise : 2- Destek uçta ise:
F FX Y X Y

ÖRNEK:
P . 2 = F . 3 30 . 2 = F . 3 F=? P=30 N 60 = F . 3
F = 20 N

ÖRNEK:
F/P oranı 2 ve çubuğun uzunluğu 6 m olduğuna
P göre yükün destekten uzaklığı kaç metredir?

FMAKARALAR

SABİT MAKARALAR: Kuvvetten HAREKETLİ MAKARALAR:
bir kazanç yoktur. Kuvvet kazancı 2 dir. Yükün
Sadece kuvvetin yaptığı iş kuvvetin yönü değişir. F F yaptığı işe eşittir.

F
SİSTEM: Sabit veya hareketli makaralardan oluşan düzeneklere sistem denir.
F F F F

F 2F 2F


4F P = 4F
PALANGA
Hareketli ve sabit makaralardan oluşur.

İp aşağıdan İp yukarıdan
sarılmışsa ; sarılmışsa
F F
SİSTEM

ÖRNEKLER:

F

F

F

P = 2F P = 8F P = 4F


1 Sabit , 1 Hareketli 3 hareketli makaradan 1 sabit ve 2 hareketli maka-
makaradan oluşuyor...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.