Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?İletişim

  • 0216 550 46 26
  • 0531 409 17 67


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kanın vücudumuz için önemi wish clause küre alanı fizyolog rahle 2. dünya savaşı ve türkiye permütasyon sorulari soğuk oda hesabı pike osmanlıda donanma süreç analizi maz mez eki past sperma ana hücresi kadın ne ister eray eyigün saldırıya uğramak hititler dünya çocukları giyim jane eyre hamil olmak sürmedan bazilika mütareke galip meme süngeri betonarme yapılar insan kaynakları yönetiminde değişen çalışma ilişkileri türkiye ekonomisine sanayinin etkisi gezi kuralları slayt teoremler oligopol 0 ın tarihçesi şekerlenme art deco adres kitabı atatürkün basın hakkında görüşleri hayvan dokuları seramik grazür klasizm dillendirme sıcaksu kaynakları tedbir Karadağlı lamarc 4 sınıf deist gurme müstevi önayak sakalı öncü oyun terzi tetabuk heyecanlanma konut finansmanı atatürkün çocukluk anıları ankara şiiri hepiniz batı türkistan ghost kurma çamur açma makineleri mevlananın ahlak anlayışı dna rna iş tanımı refik halit karay nişane harnup istanbulun ingilizce tarihi duyarsızlık öss edebiyat hazımsız cumhuriyetile ilgili özlü sözler ulasımın faydaları mevlana ile ilgili kompozisyon çor unesko atatürkün dil ile ilgili sözleri nicel gözlem edebiyat ve tarih arasındaki ilişki eskici memnunluk cinsiyete bağlı kalıtım sefillik pilaton sümüklü parpat dağının esrarı sürüme extra options bayrağımızın tarihi izzet öztoprak Allah gecinden versin kapalı kaplardaki gaz basıncı kiralık muhasebe teknikleri müzik formları atatürkün sanatla ilgili özdeyişleri bilimsel metin özellikleri blue


BASİT MAKİNELER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 152237 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BASİT MAKİNELER

Üzerine uygulanan kuvvetin doğrultu , yön , şiddet ve uygulama noktasını değişikliğe uğratarak bir yük üzerindeki işin daha kolay yapılmasını sağlayan alete BASİT MAKİNE denir.

Basit makinelerde ; Kuvvet Kazancı = K.K =

NOT: * Hiçbir basit makinede işten kazanç yoktur. Yükün yaptığı iş kuvvetin yaptığı işe eşittir.
*Kuvvetten ne kadar kazanç varsa yoldan da o kadar kayıp vardır.

KALDIRAÇ

1- Destek ortada ise : 2- Destek uçta ise:
F FX Y X Y

ÖRNEK:
P . 2 = F . 3 30 . 2 = F . 3 F=? P=30 N 60 = F . 3
F = 20 N

ÖRNEK:
F/P oranı 2 ve çubuğun uzunluğu 6 m olduğuna
P göre yükün destekten uzaklığı kaç metredir?

FMAKARALAR

SABİT MAKARALAR: Kuvvetten HAREKETLİ MAKARALAR:
bir kazanç yoktur. Kuvvet kazancı 2 dir. Yükün
Sadece kuvvetin yaptığı iş kuvvetin yönü değişir. F F yaptığı işe eşittir.

F
SİSTEM: Sabit veya hareketli makaralardan oluşan düzeneklere sistem denir.
F F F F

F 2F 2F


4F P = 4F
PALANGA
Hareketli ve sabit makaralardan oluşur.

İp aşağıdan İp yukarıdan
sarılmışsa ; sarılmışsa
F F
SİSTEM

ÖRNEKLER:

F

F

F

P = 2F P = 8F P = 4F


1 Sabit , 1 Hareketli 3 hareketli makaradan 1 sabit ve 2 hareketli maka-
makaradan oluşuyor...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.