Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?İletişim

  • 0216 550 46 26
  • 0531 409 17 67


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders beşeri ortam pas vermek tahrik meyve dışı yılancık yurt sevgisi şiirleri eşitlik eki atatürkün çocukluk hayatı sürünceme ömer seyfettin falaka onlarca ahlama el değmemiş gediz nehri çelik türleri şehriye dil ve insan arasındaki ilişki öğretmenlik uygulaması paniklemek 4 bag anlamı lüks tarife menfaatine abstract 10 kasım ile ilgili kompozisyon efqm nedir kız taşı osmanlıda yabancı dile verilen önem ek bütçe sarı humma yahudi yeni turan kitap özeti takviye standart ve kriter nedir oh demek kökçü hadi hadi dövünme tam sayılar tarihi 3 selim dönemi ve yaptığı yenilikler yetişkinlik solüsyon madencilik sektörü ve yabancı sermaye imha devirme erzurum açkılama sifon fizik kuvvet döngel faiz hesaplama matematik konusu saat başı dahi Slavca ayna kullanım alanları boxing musevi beceri öğrenimi Moskof her karşı tarafın bir karşı tarafı vardır kuvai mili kayşa peyzaj yönetimi öğrenen organizasyon sanat ile ilgili atasözler çift rahim ekzotermik reaksiyon proje yönetiminde toplam kalite yönetimi hidroloji uyuzlu the sea wolf gülük organikler pereme kültür öğesi olarak müzik ve müzik kültürümüz deniz suyu neden tuzludur taçsız kral anakart üretimi ilkokul matematik ölçüm sonuçlama alışveriş merkezleri şampuan tanıtımı masal çeşitleri kuaförlük celik kaynak sorusu grup karar destek sistemleri human life hastane stajı düğün telgraf örneği cr(vı) Gotlar sırdaşlık yongalama canlıların barınması düşünme becerileri muvafık 16 yıldız çarpışmak gaz termometresi dilaltı


BASİT MAKİNELER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 152237 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BASİT MAKİNELER

Üzerine uygulanan kuvvetin doğrultu , yön , şiddet ve uygulama noktasını değişikliğe uğratarak bir yük üzerindeki işin daha kolay yapılmasını sağlayan alete BASİT MAKİNE denir.

Basit makinelerde ; Kuvvet Kazancı = K.K =

NOT: * Hiçbir basit makinede işten kazanç yoktur. Yükün yaptığı iş kuvvetin yaptığı işe eşittir.
*Kuvvetten ne kadar kazanç varsa yoldan da o kadar kayıp vardır.

KALDIRAÇ

1- Destek ortada ise : 2- Destek uçta ise:
F FX Y X Y

ÖRNEK:
P . 2 = F . 3 30 . 2 = F . 3 F=? P=30 N 60 = F . 3
F = 20 N

ÖRNEK:
F/P oranı 2 ve çubuğun uzunluğu 6 m olduğuna
P göre yükün destekten uzaklığı kaç metredir?

FMAKARALAR

SABİT MAKARALAR: Kuvvetten HAREKETLİ MAKARALAR:
bir kazanç yoktur. Kuvvet kazancı 2 dir. Yükün
Sadece kuvvetin yaptığı iş kuvvetin yönü değişir. F F yaptığı işe eşittir.

F
SİSTEM: Sabit veya hareketli makaralardan oluşan düzeneklere sistem denir.
F F F F

F 2F 2F


4F P = 4F
PALANGA
Hareketli ve sabit makaralardan oluşur.

İp aşağıdan İp yukarıdan
sarılmışsa ; sarılmışsa
F F
SİSTEM

ÖRNEKLER:

F

F

F

P = 2F P = 8F P = 4F


1 Sabit , 1 Hareketli 3 hareketli makaradan 1 sabit ve 2 hareketli maka-
makaradan oluşuyor...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.