Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?İletişim

  • 0216 550 46 26
  • 0531 409 17 67


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders müge türk eğitim tarihi kanser çeşitleri crm ay şekilleri küçük kan dolaşımı anlatılma birim ancak derebeyi tam gölge eski oyunlar kristal yelkenli kavuşulma akdeniz fokları obelisk eğri söz basic operations in word turkce dilbilgisi kurallari ikda sistemi hormonlar siyahlaşmak kalp kırmak okuyuş industrial revolution tanpınar delilik şişe başarı ile ilgili sloganlar doğuranlar şaşırmak yay dalgaları çiçegin görevi klasik osmanlı edebiyatı bayraktar bayraklı sosyal güvenlik reformu etkileme çalışmaları deltoid ve özellikleri şeyhlik hayvanların hayat döngüsü kanban nedir hit beşeri coğrafya oss soruları içi dışına çıkmak sarak halife muaviye almanya tarihi eser soğuk presleme demokratik yönetimler glâyöl elektronik proje varmak simetrik şekiller tatlımsı sigorta aracıları yemen ve hicaz itme ve cekme kuvveti trafiğin önemi osman hamdinin resimleri akıllı evler ağırlık araçları fosill hesap makinesi devresi buğday analizleri dövüşken petunya balkan an pergola aşırılıklar ilk öğretim haftası şiir bagaj 8.sınıf sosyal soruları basit eşitsizlikler yabancı roman özeti bedensel engelli türkiyenin etnik yapısı paganizm maliyet kama bağlantıları ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol tuncelide göç ataturkun işletme ilgili sozleri benjamin bloom temel cimnastik hareketleri sosyal fobi alüminyum alaşımları bütünleşik pazarlama iletişimi ve reklam kamping 1908 reval görüşmeleri isabet gösterme başkent şiir bağ iftar etmek katalitik spss çoklu regresyon bitkisel besinler tarihi eser bilim


BASİT MAKİNELER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 152237 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BASİT MAKİNELER

Üzerine uygulanan kuvvetin doğrultu , yön , şiddet ve uygulama noktasını değişikliğe uğratarak bir yük üzerindeki işin daha kolay yapılmasını sağlayan alete BASİT MAKİNE denir.

Basit makinelerde ; Kuvvet Kazancı = K.K =

NOT: * Hiçbir basit makinede işten kazanç yoktur. Yükün yaptığı iş kuvvetin yaptığı işe eşittir.
*Kuvvetten ne kadar kazanç varsa yoldan da o kadar kayıp vardır.

KALDIRAÇ

1- Destek ortada ise : 2- Destek uçta ise:
F FX Y X Y

ÖRNEK:
P . 2 = F . 3 30 . 2 = F . 3 F=? P=30 N 60 = F . 3
F = 20 N

ÖRNEK:
F/P oranı 2 ve çubuğun uzunluğu 6 m olduğuna
P göre yükün destekten uzaklığı kaç metredir?

FMAKARALAR

SABİT MAKARALAR: Kuvvetten HAREKETLİ MAKARALAR:
bir kazanç yoktur. Kuvvet kazancı 2 dir. Yükün
Sadece kuvvetin yaptığı iş kuvvetin yönü değişir. F F yaptığı işe eşittir.

F
SİSTEM: Sabit veya hareketli makaralardan oluşan düzeneklere sistem denir.
F F F F

F 2F 2F


4F P = 4F
PALANGA
Hareketli ve sabit makaralardan oluşur.

İp aşağıdan İp yukarıdan
sarılmışsa ; sarılmışsa
F F
SİSTEM

ÖRNEKLER:

F

F

F

P = 2F P = 8F P = 4F


1 Sabit , 1 Hareketli 3 hareketli makaradan 1 sabit ve 2 hareketli maka-
makaradan oluşuyor...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.