Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?İletişim

  • 0216 550 46 26
  • 0531 409 17 67


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders pişik kurtuluş savaşında türk basını ingilizce biyografiler tekme yemek hor tutmak portrecilik kromozonlar atasözü tarihçesi rusya edebiyatı egzoz ikinci dereceden bir bilinmeyenli denklem akıllıca s. kaynak temellenmek bendir hastalığa neden olan virüsler ağrıdağı ham hum eskiden alışveriş karalı lif levha hıyaneti vataniye kanunu teker yabancı pop erken devlet bio istatistik dilekce yazma past continous tense toplumsal alanda şiddet makine resim diyot hektolitre Epikurosçu bilgi formu içeriği mevhum atatürk ile ilgili marş matematik testleri pastil üretim staj defteri olcu aletleri yüksek lisans kompozisyon örnek halk şairi nedir hicviye akdeniz kıyafetleri osmanlı devletinin gerilemesi sebk i hindi afyonlu çözgü islam öncesi türkler abraham wald doyasıya 19.yüzyıl istanbul hayatı hamil olmak sayılar kim buldu yol açmak çare etalon hoff bayrak ilgili ata sozlerı yabancı romanlar sivilleşme takim doktorun görevleri perçin bağlantıları rey vermek 16 bağımsız türk devleti gine araştır na antalya çivilenme cumhuriyetle gelen yenilikler betimleme hikayeleri damgalamak arkalıklı oks sinav sonucu dış ticaret yazışmaları 5. sınıf performans ödevleri iznik kültürü kakılma menkul kıymet nedir gelir hedef falak sonu gelmek 1453 1699 yılı arasındaki tarihi olaylar teferruat seka yönetimde kaos teorisi beşinci mehmet gunes panelleri akdeniz iklim bük işittirmek e-ticaret uygulama aşamaları komedyen başı dinç türkçe ile ilgili söylenmiş sözler tarih günlük planları kara ve denizlerin oluşumu püren


BASİT MAKİNELER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 152237 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BASİT MAKİNELER

Üzerine uygulanan kuvvetin doğrultu , yön , şiddet ve uygulama noktasını değişikliğe uğratarak bir yük üzerindeki işin daha kolay yapılmasını sağlayan alete BASİT MAKİNE denir.

Basit makinelerde ; Kuvvet Kazancı = K.K =

NOT: * Hiçbir basit makinede işten kazanç yoktur. Yükün yaptığı iş kuvvetin yaptığı işe eşittir.
*Kuvvetten ne kadar kazanç varsa yoldan da o kadar kayıp vardır.

KALDIRAÇ

1- Destek ortada ise : 2- Destek uçta ise:
F FX Y X Y

ÖRNEK:
P . 2 = F . 3 30 . 2 = F . 3 F=? P=30 N 60 = F . 3
F = 20 N

ÖRNEK:
F/P oranı 2 ve çubuğun uzunluğu 6 m olduğuna
P göre yükün destekten uzaklığı kaç metredir?

FMAKARALAR

SABİT MAKARALAR: Kuvvetten HAREKETLİ MAKARALAR:
bir kazanç yoktur. Kuvvet kazancı 2 dir. Yükün
Sadece kuvvetin yaptığı iş kuvvetin yönü değişir. F F yaptığı işe eşittir.

F
SİSTEM: Sabit veya hareketli makaralardan oluşan düzeneklere sistem denir.
F F F F

F 2F 2F


4F P = 4F
PALANGA
Hareketli ve sabit makaralardan oluşur.

İp aşağıdan İp yukarıdan
sarılmışsa ; sarılmışsa
F F
SİSTEM

ÖRNEKLER:

F

F

F

P = 2F P = 8F P = 4F


1 Sabit , 1 Hareketli 3 hareketli makaradan 1 sabit ve 2 hareketli maka-
makaradan oluşuyor...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.