Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?İletişim

  • 0216 550 46 26
  • 0531 409 17 67


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders carpet weaving plotter balkanlar türkler hall 3. sınıf matematik soruları asenkron motor rulman çeşitleri Suriyeli ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol bio dizel 38 ad kavmi turbo pascal dayanılmak kaolin feodal sistem dağıtım kanalları mum boya finansal oran analizi tehalüf türkçe öğretiminde hedefler ve etkinlikler atari eski ölçme araçlari muktedir kuvvetlendirici ilkbaharın gelişi 10. sınıf matematik sınavları makine muhendisliği staj 12 mart 1971 yassıca 1. sınıfa uygun piyes sözlü anlatım paylaşılma amerikyum pulat çinko beyzbol nasıl oynanır kalıtsal özelliklerimiz kıçı kırık akış ölçme dokunaklı fındıkçı geçirici açınımlar seloteyp hail saat çiçeği batı türkçesi bazilika eski paralar otomobilin bulunuş hikayesi pazıbent alçılı sakızlaşma sefiller kitap özeti çokgenler bakar kör iç ters açı geometri üçgenin çemberleri astım mağarası metin çevirisi dunyadakı akarsular 2000 li yıllarda biyoloji batı etkisin denetim ve ön bürod bsc amistad on parmağı boğazında olmak azonal sav ipe çekmek küre nedir bağlantı elemanları istanbul tarihi ingilizce istatistik fizik zebun etmek batı cephesi ile ilgili sorular anlatım bozuklugu 6183 gerçekçi ceza atışı dansöz fanatik trade istihza etkin ekipler tam sayılar kümesinde dört işlemler devalüasyon yildiz üçgen bağdaşmak pablo picassonun hayati hayret ılımlılık osmanlıda yabancı dile verilen önem bilgisayar donanımları atatürkün amaçları ...ikinci plâna düşmek cumhuriyet ile ilgili kompozisyon sökme sınır açı


AKICILIK (VİSKOZİTE) DENEYİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 163443 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Akıcılık (Viskozite) Deneyi

Deneyin Amacı:

Su ile karıştırılarak çamur hale getirilen seramik malzemelerin akışkanlık kazanması amacıyla çamura ilave edilecek optimum elektrolit miktarının belirlenmesi ve elektrolitin akışkanlığa nasıl etki edeceğinin belirlenmesi.

Deneyde Kullanılan Araçlar:

İki ucu açık tüp
% 50 sıvı,% 50 katı karışımı çamur
Karıştırıcı
Elektrolit ( cam suyu)

Deney Hakkında Teorik Bilgi:

Katıların kayma gerilimlerine karşı dirençlerinin oldukça büyük olmasına rağmen akışkanların gösterdiği direnç oldukça küçüktür.En küçük kayma gerilmesi etkisi altında dahi akışkan sürekli olarak şekil değiştirir.

Durgun bir akışkana bir teğetsel kuvvet uygulanırsa bu akışkanın deforme olmasına sebep olur. Deformasyon, akışkanın içinde birbirine komşu akışkan tabakalarının, birbirleri üzerinde farklı hızlarda kaymasıdır. Doğadaki bütün akışkanlarda, akışkan tabakalarının ; birbirleri üzerinde hareket etmelerine karşı dirençleri söz konusudur.Bu direnç akışkan viskozitesi olarak isimlendirilir. Bunun için viskozite birbirine komşu tabakaların birbirlerine göre hareketlerinde içsel direncin ölçümü olan bir akışkan özelliğidir. Normal şartlarda bal ve gliserin gibi akışkanlar su ve alkol gibi akışkanlara göre daha büyük bir direnç gösterirler.Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir konuda akışkanın viskozitesi ile yoğunluğu arasında bir ilişkinin olmasıdır.Gazlar da akışkan olduklarından sıvılara göre daha az bir viskoziteye sahiptirler.

Çamur halindeki seramik malzemeye; su miktarının azalması, akışkanlığın hızlanması, kilin elektronik yük dengesini bozması, partiküllerin birbirinden ayrılmasını sağlaması daha homojen bir yapıyı daha az suyla elde etmek için ilave edilen kimyasal maddelere elektrolit denir.(Amonyak, sodyum hidroksit,sodyum karbonat, cam suyu…)

Deneyin Yapılışı:

Önceden hazırlanarak çamur haline getirilen katı sıvı karışımı üst ve alt kısmında kontrollü açıklıklar bulunan kaba konur ve kaptan akış süresi kronometre...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.